Ve jménu dobra

Novela transplantačního zákona je další ze sporných věcí ze série našich zákonodárců , aniž by domysleli možné dopady. Ve jménu necelé tisícovky lidí marně čekajících na vhodné orgány k transplantaci se útočí lidem na city, sociálně slabé inspiruje k jednoduchému  řešení  svých  finančních  potíží  a podporuje nelegální  obchod s lidskými orgány. Dovedu si představit i situace, při nichž budou od dlužníků různé vymahačské firmy a  exekutoři  v  případě nevymožení  plných  úhrad , nutit dlužníka k podpisu darování  svého orgánu. A to se ještě nezamýšlím nad možnosti zdravotních komplikací dárce jak těsně po odběru orgánu, tak v průběhu dalších let života.

Jiným  útokem na peněženky občanů bude asi tzv. energetický průkaz domu s následným

umělým zdražováním starších domů a  znesnadnění jejich prodeje. Kupující občan je zřejmě brán jako hloupá ovce bez logického uvažování a neschopen úsudku o následných  nákladech  na úpravu snížení energetické náročnosti kupovaného objektu. Cílem je  vytvoření  dalších  kanceláří  naditých  úplatnými  úředníky coby kontrolory  topenišť  včetně  zajištění zvýšení  zisku realitních kanceláří, realitních makléřů a jim podobných.

Zrušením  pokut za znečištění ovzduší  pro velké znečišťovatele přijde státní pokladna  o  nemalé peníze a tak  nejjednodušším  řešením  jsou téměř bezmocní majitelé rodinných domků. V době, kdy má občan už tak hluboko do kapsy , se mu sebere i to málo, co mu zbylo a pokud nic nemá, nabídne se mu povinné zadlužení ve formě dotace nebo půjčky na povinné ekologické vytápění.

Témat a diskusí  k problematice míry znečištění  lokálními topeništi  včetně jejich zaručené objektivnosti je řada.