Došlo ze senátu

Vážení občané,

před 2 lety jsem se při volbách do Senátu rozhodl kandidovat s podporou trojkoalice, ve které byla rovněž Česká Pirátská strana. Společně jsme se tehdy shodli na programových bodech, které se týkají posilování prvků přímé demokracie, efektivní a transparentní správy veřejných prostředků a na opatřeních omezujících prostor pro korupci. Většina z těchto bodů se později stala součástí doporučení iniciativy 20-ti neziskových organizací Rekonstrukce státu.

Za důležitější než program ale považuji DŮVĚRU, že to, k čemu se nějaké politické uskupení hlásí, bude opravdu i prosazovat. Důvěra roste se zkušeností a tu mám s Piráty velmi dobrou. Piráti uplatňují prvky přímé demokracie ve své straně, jsou informačně otevření a jsou důslední v dodržování pravidel a slibů. Proto mám důvěru, že se Piráti nezachovají jako vládní strany, které se sice také přihlásily k podpoře protikorupčních pravidel, ale fakticky je neprosazují.

Přeji Vám, abyste si při komunálních volbách vybrali zastupitele, pro něž nebudou pojmy jako poctivost, úcta, odpovědnost cizí slova. Přestože nejsem senátorem ve Vašem obvodu, můžete mi kdykoliv napsat své podněty na emailovou adresu:

michalekl@senat.cz                    příp. zavolat na tel. 730 195 926      nebo      730 195 924.

 

Libor Michálek